Ayrancılar, şehitlerimizi unutmadı

Ayrancılar Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlik ile Çanakkale şehitlerimiz anıldı. Düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş ve öğrenci velisiyle beraber ilçe protokolü de katıldı

Ayrancılar Ortaokulu her yıl olduğu gibi bu yıl da kapsamlı bir törenle Çanakkale Şehitlerimizi andı. Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olması nedeniyle okul önceki yıllara göre daha büyük bir anma töreni hazırladı. Tören Ayrancılar Çok Amaçlı Salonu’nda, 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun başta olmak üzere Torbalı ilçesinde görev yapan Okul Müdürleri ve önde gelen birçok yöneticiler de törende yer aldı.

 ÖĞRENCİLERE TABLET ÖDÜLÜ

 Tören’de Şehitlerimiz farklı etkinliklerle anıldı. Anma töreni şehitlere ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şiirler ve Şehide Mektuplar okundu. Kınalı Ali Hikayesi, Koca Seyit Piyesi, Çanakkale Geçilmez Drama Oyunu, Çanakkale’de Düğün Drama Oyunu olmak üzere 4 tiyatro oyunu sergilendi, Okul Korosu Çanakkale Oratoryosu seslendirdi. Bunun yanında Çanakkale konulu Maket, Resim, Şiir ve Fotoğraf sergileri ziyaretçilerle buluştu. “Maket”, “Şiir”, “Resim” ve “Şehide Mektup” kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler tablet ve satranç takımları ile ödüllendirildi. Ayrıca o günün ruhunu yaşatmak adına Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı ve Ekmek’ten oluşan Çanakkale Menüsü ikramı yapıldı. İzleyiciler tören esnasında yoğun duygular yaşadı. Bazı izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı.

 

OKUL MÜDÜRÜNDEN TEŞEKKÜR

 

Okul Müdürü İbrahim Erçelik, bu anlamlı gecede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere, görevli kişilere teşekkürlerini sunarak bu anlamlı gecenin önemine dikkat çekti. Erçelik, ayrıca katkılarından dolayı İZYAD insanı yardım vakfına ve başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun olmak üzere geceye katılan herkese teşekkürlerini sundu. Gecenin organizasyonunu yapan Okul Müdür Yardımcısı Necati Türkel ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Bilal Pektezel de gece ile ilgili görüşlerini ilettiler. Türkel, “Bize yaşamamız için güzel bir vatan armağan eden şehitlerimize borcumuzu ödemek mümkün değil ama onları en iyi şekilde anmak boynumuzun borcudur. Bunun için elimizden geleni yaptık” dedi. Pektezel ise, “Çanakkale Şehitlerimizin bizdeki yeri ayrıdır. Her yıl Çanakkale Şehitlerini Anma Törenini büyük bir heyecanla hazırlıyoruz, şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bu anlamlı gecenin hazırlanmasında katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.